Артпроєкт «Перлини Одеси» — це спроба привернути увагу до проблеми знищення архітектурних пам'яток Одеси, або будинків які перебувають на грані знищення. Показати різноманіття архітектури міста та її історію.
Прибутковий будинок і гастрономічний магазин В. А. Дубініна
Пантелеймонівська 82.
Прибутковий будинок купця і промисловця В.А. Дубініна. Власник будинку займався промисловим виробництвом рибних і м'ясних консервів, був членом громадських і благодійних організацій.

Будинок спочатку був спроєктований під гастрономічний магазин і побудований в стилі неокласицизму. Архітектором проєкт був А. С. Панпулов.

Будинок був пам'ятником архітектури місцевого призначення і був зруйнований у 2015 році. Цьому сприяла радикальна реконструкція кварталу і серія умисних підпалів.
Прибутковий будинок А. Т. Донцова. Пантелеймонівська, 104
Прибутковий будинок А. Т. Донцова, був побудований в 1910 році. Будинок в основному призначався для здачі службовцям і торговцям. У будинку також був магазин. Попри те що будинок мав мінімальне фасадне декорування, він володів оригінальним плануванням, будинок був вузьким і витягнутим. Будівля постраждала після масштабні реконструкції привозу, а у 2015 остаточно зруйнований.
Старий залізничний вокзал Одеси
Перший залізничний вокзал побудований в Одесі в 1884 році в неокласичному стилі. Будівля була побудована за проєктом Шретера, але будував його Бернардацці, який виконував обов'язки міського архітектора.

Під час другої світової війни в Одесі будівлю вокзалу було підірвано в 1944 році. Було прийнято рішення про будівництво нового вокзалу в Одесі на місці зруйнованого.
Дача В. Ф. Докса
Генуезька, 37-39. Територія санаторію «Дружба»
Дача побудована в кінці 1890 років на Гагарінському плато, в Аркадії. Власником дачі був Віктор Федорович Докс, суддя і гласний міської думи. Будинок побудований в стилі неоренесансу і німецького історизму.

У радянський період дача використовувалась як санаторій. З часом будівля руйнувалась, та остаточно була знищена в 2016 році, будівельною компанією «Гефест».
Міський павільйон і буфет «Енні Ф. і Ко»
Рибний ресторан, буфет Енні та ресторан «Маяк». Будівля знаходилася на приморському бульварі, з лівого боку Потьомкінських сходів. Будівля була зруйнована в період другої світової війни. Протягом останніх десятиліть об'єкт був в запустінні та поступово зруйнувався.
Залиште свої контакти для результатів голосування
Оберіть будівлю яку на ваш погляд варто намалювати
Ваш e-mail
Ваше ім’я
Фото — archodessa.com
Автор проєкту